Mihrabat Korusu Kahvaltı (Fiyatlar, adres, telefon)

 

 
ÖZELLİKLER
 

Semt:
 
Mekan Tipi: , ,
 
Servis: , , ,
 
Yerlesim: , , , ,
 
Manzara: , ,
 
Odeme: ,
 
Rezervasyon: ,
 
Otopark:
 
Sigara:
 
Internet:
 
Eve Servis:
 
Çocuklar için: Uygun
 
Engelliler için: Uygun
 
Kişi başı Fiyat: 0-50 TL
 
Telefon: Tel : (0216) 425 86 16
 

Lezzet
10


 
Servis
10


 
Atmosfer
10


 
Ulaşım
6.0


 
Toplam Puan
9.0
9/ 10


Ziyaretçi PUANI
3 kişi puanladı

 

ARTILARI


Rüya gibi bir mekan
ADRES
Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL


Genel Bilgiler

Boğaza karşı huzurlu bir kahvaltı keyfi


Mihrabat Korusu Kahvaltı fotoğrafları

İstanbul’un Asya ayağında, müthiş bir tepede harika bir İstanbul manzarasında ve aynı zamanda denize nazır bir mekan mı arıyorsunuz? Kahvaltı yapmak için bu kadar kriteriniz varsa şayet, siz bir keyif düşkünüsünüz! Ancak bu düşkünlüğünüzü karşılayacak bir kahvaltı mekanı var: Mihrabat Korusu Kahvaltı.

Mihrabat Korusu Kahvaltı isimli mekanda, tepenin üzerinde Marmara Denizi’nin Asya tarafında keyifli bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. Genelde düğün ve diğer organizasyonların yapıldığı alan, sabahları adeta bir kahvaltı cennetine dönüşüyor. Kanlıca’da bulunan Mihrabat Korusu Kahvaltı, gündüzleri oldukça sessiz ve huzur dolu bir atmosfere dönüşüyor.

Hem açık büfe hem de kahvaltı tabağı hizmeti sunan mekan, biraz uzak olması büyük bir dezavantaj oluştursa da sabah sabah Kanlıca’ya gitmenize değecek bir hizmet ve güzel anlar sunuyor.

Adres:
Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL
Tel : (0216) 425 86 16 (Pbx) Faks : (0216) 322 36 48
Gsm: (0530) 402 13 13
info@mihrabatkorusu.com

Harita:

Mihrabat Korusu hakkında bilgi: 

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılarak III. Ahmet’e armağan edilen Mihrabat Kasrı’nın adını verdiği iddia edilir. Ne yazık ki Mihrabat Kasrı yeniçeri isyanıyla bir hafta içinde yakılıp yıkılarak yok olmuştur. Koru ile ilgili diğer bilgi Sultan Abdülhamit Han’ın Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa’nın eşi Necibe Hanım tarafından, zamanın Mısır Hidivi Mısırlı Abbas Halim Paşa’nın kızı olan Rukiye Hanım’a yüz görümlüğü olarak verilmiş olması. Daha sonra prenses Rukiye Hanım, sahanın alt kısmında, sahile bakan, denize sıfır bir yalı inşa ettirmiş.. Mihrabat Korusu görkemli tarihine rağmen giderek küçülmüştür. Yahya Kemal’in gözlerden uzak saatler geçirmek için tercih ettiği Mihrabat Korusu, çeşitli yazar ve şairlere güzel manzarasıyla ilham kaynağı olmuştur.Facebook hesabınızla yorum yapın daha çabuk onaylansın

Hiç yorum yokILK YORUMU SEN YAZ!


Bir yorum yazın