Hot Plate Levent Kahvaltı

 
 
ÖZELLİKLER
 

Semt:
 
Servis: , ,
 
Yerlesim: ,
 
Manzara:
 
Odeme: , , ,
 
Rezervasyon:
 
Otopark: , ,
 
Sigara:
 
Internet:
 
Eve Servis:
 
Çocuklar için: Uygun
 
Engelliler için: Uygun
 
Kişi başı Fiyat: 0-25 TL
 
Telefon: 212 324 5588
 

Lezzet
9.0


 
Servis
9.0


 
Atmosfer
9.0


 
Ulaşım
9.0


 
Toplam Puan
9.0
9/ 10


Ziyaretçi PUANI
Henüz puan verilmedi

 

ARTILARI


Uygun fiyatlar

EKSİLERİ


Kalabalık
ADRES
Hot Plate Büyükdere Cad./eczacı Ali Kaya Sk No:4 Levent/İstanbul


Genel Bilgiler

Hem iş öncesi hem hafta sonu gidilebilecek bir yer: Hot Plate Levent


Hot Plate Levent Kahvaltı fotoğrafları

Levent civarında işi olan veya evi yakın olanlar Hot Plate Levent Kahvaltı ismini oldukça görmüş ve duymuşlardır. Hot Plate Levent Kahvaltı’da tereyağlar, ballar ve birbirinden leziz omletlerle masanızda elinizi koyacak yer bırakılmıyor adeta. Hot Plate Levent Kahvaltı’da hem açık büfe hem serpme seçenekleri var, çok aç olmayanlar için de kahvaltı tabağı alternatifi bulunuyor.

Hem haftaiçi hem de hafta sonu oldukça kalabalık olan Hot Plate Levent Kahvaltı, özellikle iş yerlerine yakın olmasından ötürü Pazartesi günleri bile kalabalık oluyor.
‘Klasik’ diyebileceğimiz bir kahvaltı menüsü olan Hot Plate Levent Kahvaltı’yı öne çıkartan etken, her şeyin günlük ve taze olması. Gerek işe gitmeden önce gerekse hafta sonu güne enerjik başlamak için güzel bir fırsat.

Adres: Hot Plate Büyükdere Cad./eczacı Ali Kaya Sk No:4 Levent/İstanbul
Harita:

Levent hakkında bilgi:
Levent semtinin ilk kullanımı Osmanlı Padişahı I. Abdülhamit zamanına rastlar. 1780 yılı civarında padişah bugünkü Büyükdere Caddesi’nin doğusunda bulunan bölgeyi Kaptan-ı Derya (Deniz Kuvvetleri Komutanı) Cezayirli Hasan Paşa’ya verdi. O zamanki deniz askerleri Levend adıyla anıldığı için Cezayirli Hasan Paşa’nın bu toprakları Levend Çiftliği adıyla anılmağa başladı. I. Abdülhamit’ten sonra tahta geçen III. Selim Nizam-ı Cedid ordusunun ilk kışlasını Levend Çiftliği’nde kurdu. Bu tarihten sonra bu bölge Levend Çiftliği ya da Levend Kışlası olarak bilindi. 1868 yılında İstanbul’da yapılan belediye düzenlemesi sırasında Levent bölgesi 7. Daire yani Beşiktaş dairesi sınırları içine alındı ve Levent o tarihten beri Beşiktaş İlçesisinin sınırları içinde kaldı.

Levent semtini günümüzdeki haline getiren gelişmeler 1947 yılında Emlak Kredi Bankası’nın toplu konut projesi için Levent semtini seçmesiyle başladı. 1960 yılında bitirilen bu projeden sonra Levent semtinde birçok konut projeleri ve siteler inşa edildi ve bölge hızla gelişmeye başladı. Özellikle 1980 yılından sonra Levent bölgesinde birçok gökdelen ve iş merkezleri inşa edildi. 1993 yılında hizmete açılan 34 katlık gökdelen, Sabancı Center 4. Levent semtinde yer almaktadır. Yapımına 1992 yılında başlanan İstanbul Metrosu’nun Taksim ve 4. Levent semtleri arasında çalıştırılmasına karar verildi. İstanbul Metrosu 16 Eylül 2000 yılında hizmete açıldığında Levent istasyonunda büyük bir alışveriş merkezi de hizmete girdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın daha çabuk onaylansın

Hiç yorum yokILK YORUMU SEN YAZ!


Bir yorum yazın