Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu

 
 
ÖZELLİKLER
 

Semt:
 
Mekan Tipi: ,
 
Servis: , ,
 
Yerlesim: ,
 
Manzara:
 
Odeme: , , ,
 
Rezervasyon:
 
Otopark: ,
 
Sigara:
 
Internet:
 
Eve Servis:
 
Çocuklar için: Uygun
 
Engelliler için: Uygun
 
Kişi başı Fiyat: 0-40 TL
 
Telefon: 0 212 251 8885
 

Lezzet
10


 
Servis
10


 
Atmosfer
10


 
Ulaşım
10


 
Toplam Puan
10
10/ 10


Ziyaretçi PUANI
1 kişi puanladı

 

ARTILARI


Kalite ile tarihin bir arada olduğu bir kahvaltı mekanı: Güney Restaurant

EKSİLERİ


Kalabalık ve gürültülü olması
ADRES
Serdar-ı Ekrem Cd 3440 Istanbul Türkiye


Genel Bilgiler

Galata Kulesi’ne karşı kahvaltı deneyimi: Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu


Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu Fotoğrafları

Galata Kulesi’nin hemen dibinde bulunan Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu isimli mekan, her gün onlarca turisti ağırlıyor. Yabancıların yanı sıra Türklerin de geldiği Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu’nda kaliteli ve nezih bir atmosferde kahvaltınızı keyifle yapabilirsiniz.

Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu, Galata Kulesi’nin bulunduğu yerde. Mükemmel kule manzarası ile sabah kahvaltınızı bu mekanda yaparak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Eşiniz veya arkadaşlarınızla gidebileceğiniz Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu, hem serpme hem de kahvaltı tabağı seçenekleri sunuyor. Çalışan personel, turistik bir işletme olmasından ötürü oldukça kalifiye ve kaliteli hizmet sunuyor.

Kahvaltı için verdiğiniz siparişler, yaklaşık 10 dakika içerisinde masanızda hazır hale geliyor. Sabahları yer bulmak için biraz zorlanılsa da Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu’nun ikinci katında da oturabilirsiniz.
Güney Restaurant Kahvaltı Beyoğlu isimli mekan ‘lüks’ sınıfında bir yer.

Adres:
Serdar-ı Ekrem Cd 3440 Istanbul Türkiye
Tel:  0 212 251 8885

Harita:

 

Galata Kulesi Tarihi:

Galata Kulesi, İstanbul’un Galata semtinde bulunan ve şehrin en önemli sembollerinden biri olan 528 yılında inşa edilmiş bir kuledir. Kuleden İstanbul Boğazı, Haliç ve İstanbul, panoramik olarak izlenebilmektedir. Koordinatlar: 41°1′32″N, 28°58′27″E

Galata Kulesi dünyanın en eski kulelerinden biri olup, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında Fener Kulesi olarak inşa ettirilmiştir. [1] 1204 yılındaki IV. Haçlı Seferi’nde geniş çapta tahrip edilen kule, daha sonra 1348 yılında “İsa Kulesi” adıyla yığma taşlar kullanılarak Cenevizliler tarafından Galata surlarına ek olarak yeniden yapılmıştır. 1348 yılında yeniden yapıldığında kentin en büyük binası olmuştur.[2]

Galata kulesi 1445-1446 yılları arasında yükseltilmiştir. Kule Türklerin eline geçtikten sonra hemen her yüzyıl yenilenmiş ve tamir edilmiştir. 16. yüzyılda Kasımpaşa tersanelerinde çalıştırılan Hıristiyan savaş esirlerinin barınağı olarak kullanılmıştır. Sultan III. Murat’ın müsaadesiyle burada müneccim Takiyüddin tarafından bir rasathane kurulmuş, ancak bu rasathane 1579’da kapatılmıştır.

17. yüzyılın ilk yarısında IV. Murat döneminde Hezarfen Ahmet Çelebi, Okmeydanı’nda rüzgarları kollayıp uçuş talimleri yaptıktan sonra, tahtadan yaptırdığı kartal kanatlarını sırtına takarak 1638 yılında Galata Kulesi’nden Üsküdar-Doğancılar’a uçmuştur. Bu uçuş Avrupa’da ilgi ile karşılanmış, İngiltere’de bu uçuşu gösteren gravürler yapılmıştır.[kaynak belirtilmeli]1717’den itibaren kule yangın gözleme kulesi olarak kullanılmıştır. Yangın, ahalinin duyabilmesi için büyük bir davul çalınarak haber verilmekteydi. III. Selim döneminde çıkan bir yangında kulenin büyük bölümü yanmıştır. Onarılan kule 1831 yılında başka bir yangında yine hasar görmüş ve onarılmıştır. 1875 yılında bir fırtınada külahı devrilmiştir. 1965’te başlanıp 1967’de bitirilen son onarımla da kulenin bugünkü görünümü sağlanmıştır.