Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü

 
 
ÖZELLİKLER
 

Semt:
 
Mekan Tipi: ,
 
Servis: , ,
 
Yerlesim: ,
 
Manzara: , , , ,
 
Odeme: ,
 
Rezervasyon:
 
Otopark: , ,
 
Sigara:
 
Internet:
 
Eve Servis:
 
Çocuklar için: Uygun
 
Engelliler için: Uygun
 
Kişi başı Fiyat: 0-50 TL
 
Telefon: Telefon:(0212) 528 1025
 

Lezzet
9.0


 
Servis
8.0


 
Atmosfer
10


 
Ulaşım
10


 
Toplam Puan
9.3
9.3/ 10


Ziyaretçi PUANI
Henüz puan verilmedi

 

ARTILARI


Manzarası
ADRES
Adres: Demirtaş Mh., 34134 Fatih/İstanbul


Genel Bilgiler

İstanbul’u ayağınıza getiren kahvaltı mekanı: Haliç Cafe


Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü Fotoğrafları

Kahvaltı yaparken İstanbul ayağıma gelsin diyorsanız Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü tam size göre bir yer. Tarihi yarım adada yer alan Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü, İstanbul’un ve Marmara denizinin tüm güzelliklerinizi gösteren bir mekan.

Atmosfer olarak müşterilerinden tam puan alsa da servisteki ağırlık sebebiyle eksi bir puanı hak ediyor. Kahvaltı tabağı, açık büfe ve serpem kahvaltı seçenekleriyle hizmet veren Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü, ‘lüks’ sınıfına giren bir mekan. Sınıfı yüzünden fiyatlar biraz pahalı.

Eşinizle veya dostlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü’nün en beğenilen lezzeti peynileri. Çok çeşitli peynirleriyle müşterilerinin kalbini kazanmayı bilen bir mekan.

Cafe Haliç Kahvaltı Eminönü’nde kahvaltınızı bitirmek için adeta çabalıyorsunuz! Öyle ki tıka basa kahvaltı yaparak mekandan ayrılıyorsunuz. Mekan, kahvaltı tabaklarını geniş ve doyurucu olarak seçmiş.

Adres: Adres: Demirtaş Mh., 34134 Fatih/İstanbul Telefon:(0212) 528 1025
Harita:

Eminönü hakkında bilgi:

Eminönü, İstanbul’un bir semtidir. Tarihî yarımada olarak bilinen kısmında yer alır. Kuzeyden Haliç, güneyden Marmara Denizi, doğudan İstanbul Boğazı ile çevrilidir. 7 Mart 2008 tarihine kadar ilçe belediyesi olan Eminönü bu tarihte kabul edilen kanunla Fatih ilçesine bağlanmıştır.[1]

Bütünüyle İstanbul kentinin tarihi çekirdeği olan sur içinde yer alır ve merkezi alanın en canlı bölgelerinden birini oluşturur. Osmanlı döneminde Deniz Gümrüğü ve Gümrük Eminliğinin burada bulunması sebebiyle Eminönü adını almış, Fatih ilçesiyle birlikte cumhuriyetin ilk yıllarında İstanbul’un merkezi ilçesi olmuştur. İlçe olduğu dönemde yüzölçümü bakımından Adalar’ın ardından İstanbul en küçük ilçesiydi.

Nüfusu 1955 yılına kadar artmaya devam eden Eminönü’nün önemli semtleri, zamanla konut alanı olmaktan çıkıp, ticaret bölgesine dönüşünce, nüfus da azalma sürecine girmiştir. 1990 yılında 83.444 olan nüfusu, son nüfus sayımında 55.548 olarak tespit edilmiştir. Yüzölçümü 5 km²’dir.Toplam 33 mahalleden oluşmaktadır.

İstanbul’un Haliç girişinde, kentin kurulduğundan bugüne var olan limanın, Sirkeci’yle birlikte önemli bir bölümünü Eminönü semti oluşturmaktadır. Kent yaşamının önemli bir odağı olduğu kadar, dünyanın en önemli limanlarından birinin merkezi olan bu semt, Unkapanı yolu üzerinde yer alan İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Eminönü Kampüsü’nden başlayıp İstanbul Ticaret Odası’nın binası ile devam eden ve Sirkeci’ye kadar uzanan kıyı şeridi ve onun hemen arkasındaki çarşı bölgesini kapsamaktadır.


Facebook hesabınızla yorum yapın daha çabuk onaylansın

Hiç yorum yokILK YORUMU SEN YAZ!


Bir yorum yazın