ANY İstanbul Kahvaltı Bebek

 
 
ÖZELLİKLER
 

Semt:
 
Mekan Tipi: ,
 
Servis: , ,
 
Yerlesim: ,
 
Manzara: , , , ,
 
Odeme: , , ,
 
Rezervasyon:
 
Otopark: ,
 
Sigara:
 
Internet:
 
Eve Servis:
 
Çocuklar için: Uygun
 
Engelliler için: Uygun
 
Kişi başı Fiyat: 0-40 TL
 

Lezzet
10


 
Servis
10


 
Atmosfer
10


 
Ulaşım
10


 
Toplam Puan
10
10/ 10


Ziyaretçi PUANI
Henüz puan verilmedi

 

ARTILARI


Manzarası çok güzel
ADRES
Arnavutköy Bebek Caddesi No:71/A (Arnavutköy İskelesi'nin karşısında), 34345 İstanbul


Genel Bilgiler

Leziz ve sakin bir yer


ANY İstanbul Kahvaltı Bebek Fotoğrafları

Kahvaltının en nezih ve en leziz halinin bulunduğu Bebek’ten, sizlere çok şirin bir mekan tanıtacağız: ANY İstanbul Kahvaltı Bebek…

İçeri girdiğiniz anda atmosferi adeta ruhunuza işleniyor. Oldukça güzel ve keyifli bir havası ile iç açan mekanın tasarımı, yemekten önce adeta bir ön hazırlık oluyor. Modernite ve nostaljiyi harmanlayarak mekanın içerisine taşımayı başaran ANY İstanbul Kahvaltı Bebek’te, açık büfe ve serpme kahvaltı seçenekleri bulunuyor.

ANY İstanbul Kahvaltı Bebek’te kahvaltı edecekseniz, size tavsiyemiz serpme kahvaltı. Serpme konusunda oldukça iddialı olan mekan, Bebek sahilinde bulunuyor. Deniz manzaralı kahvaltı mekanı arayanlar için adeta biçilmiş kaftan olan ANY İstanbul Kahvaltı Bebek’te, fiyatlar da buna mukabil yüksek.

ANY İstanbul Kahvaltı Bebek’de kişibaşı ortalama 40 ila 50 lira arasında değişiklik gösteriyor.

Adres:  Arnavutköy Bebek Caddesi No:71/A (Arnavutköy İskelesi’nin karşısında), 34345 İstanbul
Harita:

Bilgi:

Arnavutköy, İstanbul Boğaziçi’nin Avrupa yakasında Beşiktaş ilçesinin sınırları içinde köklü ve tarihsel yapısı ile ünlü bir mahalledir.

Arnavutköy İstanbul Boğazı’nın Avrupa yakasındaki sahilde Kuruçeşme ile Bebek arasında yer alır. Sahilden başlayan semtin tepelere doğru yükselen arka sınırı günümüzde hızla yayılmakta olan Ulus’a dayanır. Arnavutköy’ün karşısında Boğazın Anadolu yakasındaki semtlerinden Kandilli, Üsküdar ve Vaniköy bulunmaktadır. Arnavutköy denince ilk akla gelen ve otantik yapısını korumuş bir yerleşim yeridir.

 

Osmanlı döneminde idari yönden Galata Kadılığı’na bağlı iken, Cumhuriyet döneminde Beşiktaş ilçesinde kalmıştır.

 

Son senelerde yürütülen restorasyon çalışmaları sonuçu Arnavutköy’de otantik bir yapı çehresi oluşmuş bu diğer betonerme yapılardan sıyrılarak daha çekici ve turistik bir karaktere ulaşılmış. Bunun sonucu olarak çeşitli emlakçıların da girişimleri ile emlak fiyatlarında bir patlama oldu. Polis Karakolu ve hemen yanındaki Tevfikiye Camiisi ise Helenik yapı türünden olup mutlaka görülmesi gereken yerlendendir. Burada bulunan eski ahşap yapıların bazıları maalesef zamanın aşındırması ve gerekli özenin gösterilememesi sonucu kaderlerine terk edilmiş durumdadırlar.

 

Televizyon modasından önce (70 yılların ortasına kadar), bugün Rum İlkokulunun arkasında bulunan bır garaj’ın yerinde ‘Dayının sineması’ adlı açık hava sineması vardı. Bir de bugünkü Ziraat bankası şubesinin yerinde çarşı içinde, kapalı kış sineması vardı.

 

1980 li yılların başında sahil yolunun güzergahı “kazıklı yol” tabir edilen Akıntıburnu mevkiinden bugünkü K. Y. Anadolu Lisesine kavis yaparak yalıları önünden geçirildi. Arnavutköy iskelesinin yeri de değiştirildi. Yol çift şeritli olmasına karşın bir gezi yolu özelliğini kaybetmemiştir.


Facebook hesabınızla yorum yapın daha çabuk onaylansın

Hiç yorum yokILK YORUMU SEN YAZ!


Bir yorum yazın